Ротавірусна хвороба
Фахівцями Долинського відділу Калуського районного відділу постійно
здійснюється моніторинг циркуляції ентеровірусів з об’єктів навколишнього
середовища. Так, за результатами проведених лабораторних досліджень проб
стічних вод виявлено ротавірус. Це свідчить про циркуляцію вірусу в
навколишньому середовищі, що є високою ймовірністю підвищення рівня захворюваності на ротавірусну інфекцію.
Також нагадуємо, що поліо-, ентеро-, ротавіруси є представниками кишкових вірусів, циркулюючи в навколишньому середовищі можуть стати причиною важкого захворювання, як поліомієліт. Акцентуємо Вашу увагу на тому ,що ротавірусна інфекція, як і всі кишкові інфекції передається фекально-оральним шляхом через контакт із забрудненими поверхнями, їжею, водою, а також через прямий контакт з інфікованою людиною.
Найчастіше зараження відбувається взимку і навесні.
Що таке ротавірусна інфекція і як попередити її? Ротавірусна інфекція( ротавірусний ентерит) – це захворювання, що вражає слизові оболонки ротоглотки і тонкого кишківника (ротавірусний гастроентерит, «кишковий грип» ) і є найчастішою причиною тяжкої діареї у дітей, а іноді і смертельної. Хворіють в основному діти, а особливо немовлята та діти які відвідують організовані колективи, про те випадки захворювання зустрічаються і серед дорослих. До 5-ти річного віку майже кожна дитина заражається ротавірусом принаймі один раз.
Найбільш характерним проявом гострої ротавірусної інфекції є DFV синдром: діарея, лихоманка, блювота. Захворювання проявляється такими симптомами як, загальна слабкість, підвищення температури тіла, нудота та блювання, діарея( у важких випадках до 15 разів на добу тривалістю від 3-х до 8-ми діб), біль у животі (переймоподібного чи постійного характеру), іноді першіння в горлі і сухий кашель. У маленьких дітей захворювання може призвести до швидкої втрати рідини і дегідратації, що є дуже небезпечним. Найчастіше важкий перебіг спостерігається у невакцинованих дітей. Після перенесеного захворювання формується імунітет, але не стійкий тому є велика ймовірність захворіти повторно. Для діагностики ротавірусної інфекції використовують експрес-тест.
Найкраща профілактика була і залишається вакцинація дітей віком від 1,5 до 6 місяців. Вакцинація не входить до календаря профілактичних щеплень, тому Вам потрібно самостійно подбати про захист Вашої дитини.
Також профілактичні заходи включають: дотримання санітарно-гігієнічних правил (мити руки перед їжею,після вулиці, після вбиральні, коли руки візуально забруднені), проводити правильну кулінарну і термічну обробку їжі,
вживання очищеної або кип’яченої води, ізоляція хворих та дезінфекційна обробка поверхонь.
Якщо Ви у себе чи у Вашої дитини запідозрили схожі симптоми захворювання, не гайте часу, а негайно зверніться за медичною допомогою до свого сімейного лікаря чи найближчого медичного закладу!
Будьте здорові!