Світ проти раку.
Люди щодня роблять тисячі вдихів і споживають близько 10 000 літрів повітря
на день. Разом з необхідним киснем легені отримують також значні дози забруднювачів, які можуть бути присутніми у різних концентраціях. Забруднюючі речовини шкоди здоров’ю людей, екосистемі або всій планеті.
Деякі забруднювачі, такі як діоксид вуглецю та метан, сприяють зміні клімату, інші речовини безпосередньо впливають на здоров’я людини. За оцінками ВООЗ, у світі забруднення повітря щорічно забирає близько
7 мільйонів життів. 80% цих смертей пов’язані з неінфекційними захворюваннями, що можна порівняти зі смертністю від вживання тютюну.
Тривалий вплив забрудненого повітря підвищує ризик смерті від ішемічної хвороби серця на 24%, від раку легені на 28%, хронічної обструктивної хвороби й інфекції легень на 43%, інсульту на 25%, а також від діабету 2 типу, ожиріння, хвороби Альцгеймера та деменції.
Сьогодні під час ведення російсько-української війни в Україні людина стикається з багатьма канцерогенними речовинами, концентрація яких різко зростає в повітрі під час вибухів і руйнування будівель. До таких речовин належать дим, пісок, пил, ТЧ та азбест, що є канцерогенами класу 1А за IARC. Щодня утворюються тисячі тон небезпечних відходів зі зруйнованих будівель, які містять азбест. Це може підвищувати ризик розвитку багатьох онкологічних захворювань – раку легені, гортані, мезотеліоми та ін. Тож, вкотре нагадуємо, не нехтуйте своїм здоров’ям! Ви вже сьогодні можете пройти скринінгові дослідження для раннього виявлення ракових захворювань.
Бережіть себе та будьте здорові!