Моніторинг якості води, що споживає населення

Дата: 02.04.2024 15:17

Фото без описуЩорічно працівниками Долинського відділу Калуського районного відділу
Державної установи «Івано-Франківський обласний центр контролю та
профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» проводяться
моніторингові лабораторні дослідження води з громадських криниць та
каптажів на вміст нітратів. Адже цю воду використовують для приготування сумішей дітям віком до 3-х років.

Так, в І кварталі проведено відбір проб води із каптажів джерела в парку м. Долини. Отримані результати показали, що хімічний склад води нешкідливий, добрі органолептичні властивості. Вода має приємний смак та запах, чиста, прозора, не містить токсичних компонентів, які впливають на стан здоров’я, є безпечною та може використовуватись для питних потреб без обмежень. Проте, проби води дещо є небезпечні в епідемічному відношенні, адже не відповідають вимогам по мікробіологічних показниках, а саме по присутності загальних коліформ в нормованому об»ємі. В цю пору року це може бути зумовлено таненям снігу, потраплянням поверхневих і стічних вод, що просочуються в грунт. На якість води позначається і час. Поступово всередину потрапляє різне дрібне сміття, пил, бруд і т. д. Дно і стіни споруди замулюються, в результаті якість води стає незадовільною.

Спеціалістами відділу направлено відповідні рекомендації власнику, на балансі якого знаходяться водозабірні споруди. щодо необхідності проведення щорічного планового огляду джерела водопостачання, при необхідності проведення ремонту, чистки та дезинфекції водозабірних споруд. На виконання наказу Міністерства охорони здоров»я працівниками Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» також проводяться щоденні моніторингові дослідження якості та безпечності питної води з розподільчої мережі та контрольних точок централізованого водопроводу в населених пунктах наших громад. За результатами санітарно-хімічних та мікробіологічних досліджень питної водопровідної води, відібраної в І кварталі відхилень від гігієнічних нормативів не встановлено.