Гепатит В
Чому варто вакцинуватись від вірусного гепатиту В та не зволікати? 19 квітня відзначається Всесвітній день печінки. Одним із захворювань яке вражає печінку є гепатит В.
Це вірусна інфекція, яка може викликати як гостру, так і хронічну форми хвороби. Шляхи інфікування можуть бути різноманітні: через контакт з інфікованою кров’ю та іншими рідинами організму, хірургічні втручання, стоматологічні маніпуляції, від інфікованої матері до дитини під час пологів, статевим шляхом під час незахищеного статевого акту, татуювання, пірсинг та схожі процедури, що пов’язані з пошкодженням шкіри, а також у
результаті повторного використання шприців і голок в медичних установах
чи серед користувачів ін'єкційних наркотиків.
Відсутність виражених симптомів в початковій стадії захворювання іноді призводить до недостатньої уваги в лікуванні. Але в разі нехтування лікуванням гепатиту B, майже у чверті хворих розвиваються важкі ускладнення. Серед них цироз печінки, печінкова недостатність і навіть рак печінки.
Наслідки гепатиту B можуть бути дуже важкими. Але хворобу нескладно попередити. Уникнути цього захворювання допоможе тільки щеплення від гепатиту B.
Найбільш доцільно вакцинувати своїх дітей в ранньому дитинстві. Рекомендовано вакцинувати всіх дітей грудного віку якомога раніше, найкраще — впродовж 24 годин від народження дитини. Друга доза вводиться у 2 місяці, третя — у 6 місяців.
Профілактика гепатиту B за допомогою вакцинації можлива і в дорослому, віці, і проходить також в 3 етапи. Особливо рекомендується вакцинуватись особам, які входять до групи ризику, а саме:
- особи, що по роботі стикаються з кров'ю, наприклад, медпрацівники, рятувальники тощо;
- діти, народжені матір'ю-вірусоносієм;
- хворі на венеричні захворювання;
- особи, що проживають разом з вірусоносієм;
- особи, які мали статеві контакти з вірусоносієм або з декількома партнерами, гомосексуальні контакти;
- ті, хто користується нестерильними засобами для ін'єкцій.
Пам’ятайте! Імунізація — це найкраща інвестиція в майбутнє!