Пошук

Скажи сигаретам – «Ні!»

Дата: 28.08.2024 09:36
Кількість переглядів: 52

                                Фото без опису
Найбільша тривалість життя на нашій планеті в дерева баобаб-приблизно 5000 років, кінь живе 30 років, ворон 100, деякі крокодили 300, ящери 400 років. Людина, яку вважають «Володарем та царем природи» живе у середньому 60- 70 років, при цьому чоловіки 56-59 років, жінки 65-70 років. З кожним десятиріччям тривалість життя людини знижується.

Наслідками зниження тривалості життя людини є: погана екологія слабке здоров’я шкідливі звички Про шкідливі звички чути розмови або читати доводилось кожному з нас.

Однією із шкідливих звичок є куріння тютюну!!! Тютюновий дим містить велику кількість шкідливих речовин: нікотин, чадний газ, синильну кислоту, аміак, формальдегід. Особливо шкідливим вважається бензопірен, який має канцерогенний ефект (можуть утворюватись ракові та інші пухлини). Фільтр цигарки спроможний затримати лише 20% речовин. А решта все ж потрапляє до легень що призводить до хронічних захворювань органів дихання (бронхіт, астма), раку легень, гортані, трахеї.

Негативно також впливає і на травну систему. Втрачається апетит, з’являється біль у шлунку, гастрит, карієс, рак порожнини рота. На зубах відкладається тютюновий дьоготь - і вони жовтіють. Слизова оболонка рота під впливом тепла і хімічних елементів подразнюється і запалюється. Активно виділяється слина, яку курці постійно спльовують. Частина слини потрапляє у шлунок з хімічними елементами.

Паління збільшує кількість холестерину в крові людини, що сприяє звуженню та закупорюванню кровоносних судин. В результаті відбувається крововилив у мозок, що сприяє паралічу.

До речі, мозок та нервова система першими зазнають дію нікотину, який: отруює клітини мозку погіршує пам’ять, зір знижує розумову діяльність з’являються головний біль, безсоння.

Нікотин спричиняє кисневе голодування, тому серце не може працювати на повну силу без достатнього находження кисню, і для того щоб компенсувати його нестачу, воно змушено працювати з більшим навантаженням. Серце здорової людини б’ється 70 ударів в хвилину, у курильщика на 10 ударів більше ,за час серце людини що палить здійснює до 600 додаткових ударів, що призводить до проблем з кровообігом.

Захворювання спричиняє не лише активне куріння. Пасивні курці, які вдихають тютюновий дим поряд із курцем також є в зоні ризику отримати одну із вищеперерахованих захворювань. Тут варто також згадати і про вплив куріння на майбутнє покоління. Адже, якщо курять батьки – то діти матимуть схильність до різних хвороб.

Отож, варто  подумати кожному, перш ніж закурити – а чи варто? Чи варто так свідомо знищувати себе, інших та навколишнє середовище? Адже куріння наносить велику шкоду всім, особливо молодому поколінню. Куріння є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й актуальною соціальною проблемою, з якою пов’язане майбутнє всього людства.

Тож скажи нарешті сигаретам – “Ні!”. Збережи своє життя!


« повернутися до розділу «СЕС»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь