Пошук

СЕС

Гепатит В

22 Квітня, 2024 р., 09:59
                                   Чому варто вакцинуватись від вірусного гепатиту В та не зволікати? 19 квітня відзначається Всесвітній день печінки. Одним із захворювань яке вражає печінку є гепатит В. Це вірусна інфекція, яка може викликати як гостру, так і хронічну форми хвороби. Шляхи інфікування можуть бути різноманітні: через контакт з інфікованою кров’ю та іншими рідинами організму, хірургічні втручання, стоматологічні маніпуляції, від інфікованої матері до дитини під час пологів, статевим шляхом під час незахищеного статевого акту, татуювання, пірсинг та схожі процедури, що пов’язані з пошкодженням шкіри, а також у результаті повторного використання шприців і голок в медичних установах чи серед користувачів ін'єкційних наркотиків. Відсутність виражених симптомів в початковій стадії захворювання іноді призводить до недостатньої уваги в лікуванні. Але в разі нехтування лікуванням гепатиту B, майже у чверті хворих розвиваються важкі ускладнення. Серед них цироз печінки, печінкова недостатність і навіть рак печінки. Наслідки гепатиту B можуть бути дуже важкими. Але хворобу нескладно попередити. Уникнути цього захворювання допоможе тільки щеплення від гепатиту B. Найбільш доцільно вакцинувати своїх дітей в ранньому дитинстві. Рекомендовано вакцинувати всіх дітей грудного віку якомога раніше, найкраще — впродовж 24 годин від народження дитини. Друга доза вводиться у 2 місяці, третя — у 6 місяців. Профілактика гепатиту B за допомогою вакцинації можлива і в дорослому, віці, і проходить також в 3 етапи. Особливо рекомендується вакцинуватись особам, які входять до групи ризику, а саме: - особи, що по роботі стикаються з кров'ю, наприклад, медпрацівники, рятувальники тощо; - діти, народжені матір'ю-вірусоносієм; - хворі на венеричні захворювання; - особи, що проживають разом з вірусоносієм; - особи, які мали статеві контакти з вірусоносієм або з декількома партнерами, гомосексуальні контакти; - ті, хто користується нестерильними засобами для ін'єкцій. Пам’ятайте! Імунізація — це найкраща інвестиція в майбутнє!

Сказ – смертельна небезпека для тварин та людей!

22 Квітня, 2024 р., 09:56
                                        Якщо ви помітили дивну поведінку у свого улюбленця, а саме: - агресивність - збудженість - наявні сліди від укусів - гризуть місце укусу - слиновиділення - блювота Будьте обережні! Тварина може бути хвора на сказ. Стережіться також безпритульних, а тим більше диких тварин, які не бояться самі до вас підійти. Сказ - це вірусна зоонозна інфекційна хвороба зі 100% летальністю. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи в наслідок потрапляння її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. За останні роки випадки захворювання людей на сказ в Івано-Франківській області не реєструвались, проте в порівнянні з минулим роком на підпорядкованій адміністративній території Долинської, Вигодської, та Болехівської громад збільшились випадки укусів людей тваринами (зареєстровано 28 випадків з початку 2024 року проти 6 за аналогічний період 2023 року). Останній випадок зареєстровано на території Болехівської міської ради, а саме в селі Танява, де невідомий кіт спричинив неспровокований укус чотирьом особам серед яких одна дитина, після чого тварина загинула. У випадку укусу, обслинень чи подряпин від тварини необхідно негайно звернутися за медичною допомогою в найближчий медичний заклад. Лікування сказу не розроблено. Єдиним засобом профілактики є активна й пасивна імунізація. Варто зазначити, що вакцина проти сказу - єдина, до застосування якої відсутні будь-які протипоказання. Обов’язковому щепленню підлягають люди: покусані будь-якими дикими, чи невідомими тваринами (навіть без підозри на сказ); яких покусали скажені чи підозрілі на сказ тварини безпосередньо або через одяг навіть за найменших ушкоджень шкіри; подряпані підозрілими на сказ тваринами або в разі забризкування подряпин слиною таких тварин, потрапляння її на слизові оболонки; Тож, з метою профілактики сказу подбайте про своїх домашніх улюбленців - проводьте їм регулярну вакцинацію та бережіть себе!

«Холодовий ланцюг»

22 Квітня, 2024 р., 09:53
                              «Холодовий ланцюг» - безперервно функціонуюча система, яка забезпечує оптимальний температурний режим зберігання і транспортування на всіх етапах переміщення вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного від фірми-виробника до споживача, що є необхідною та обов’язковою умовою збереження показників якості (ефективності й безпечності), визначених і затверджених сертифікатом якості, який надається підприємством-виробником. Оскільки, основним складником «холодового ланцюга» є спеціально підготовлений персонал - то навчатись та підтверджувати свої знання є обов’язком медичного працівника! Система підготовки працівників у сфері охорони здоров’я з питань імунопрофілактики постійно вдосконалюється. Щорічно проводиться спеціальна підготовка медичних працівників, які організовують та проводять профілактичні щеплення щодо: вимог до зберігання вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного. вимог до транспортування вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного контролю за дотриманням необхідного температурного режиму на всіх його етапах правил приймання вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного правил обліку вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного техніки проведення вакцинації надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій безпечне поводження з медичними відходами Цьогоріч в спеціальній підготовці медичних працівників в закладах охорони здоров’я м. Долини та м. Болехова взяла участь лікар-епідеміолог Долинського відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» Руслана СОЛОВІЙ.

Поліомієліт

15 Квітня, 2024 р., 13:42
Поліомієліт – небезпечне вірусне захворювання, яке може спричинити невиліковний параліч і навіть смерть. Його назвали «Жах батьків», а все тому, що ця хвороба в довакцинальну еру забирало життя кожної 10-ї хворої дитини. Вірус, що викликає поліомієліт поширюється від людини до людини через фекалії, слину, брудні руки, заражену їжу та воду . Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина у будь-якому віці, а особливо дуже вразливі до цієї хвороби діти у віці до 5-ти років. Захворюваність на поліомієліт є дуже небезпечним для оточуючих, адже у 70% інфікованих буває - відсутність симптомів. Симптоми такі, як лихоманка головний біль, біль у горлі, біль у животі, нудота і блювання – буває у 20% випадків при чому вірус швидше розповсюджується. За кілька годин може розвинутися біль у м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який вражає ноги, руки, плечі, груди, живіт та обличчя. Ураження дихальних м’язів часто призводить до летальності. Як же захиститися від поліомієліту? Ліків від цього захворювання не існує, як і не має шансів на відновлення після паралічу. Єдиним і безальтернативним захистом є вакцинація. В Україні щеплення проти поліомієліту проводять у 2,4 місяці (ін’єкційно), далі у 6 та 18 місяців, 6 і 14 років (оральна вакцина). Вакцина входить в Національний календар профілактичних щеплень, що робить її доступною і безоплатною та забезпечує захист на все життя. Якщо ви пропустили щеплення від поліомієліту, чи будь яких інших інфекцій неодмінно зверніться до свого сімейного лікаря та надолужте пропущене відповідно до складеного ним графіку вакцинації. Щоб отримати свої щеплення додаткові обстеження не потрібні, адже вакцинація не потребує підготовки, а тільки огляду сімейного лікаря. Здоров’я Вам та Вашим родинам!

Весняна алергія

11 Квітня, 2024 р., 09:39
Дедалі більше пригріває сонце, розтанув сніг, визирнули перші квіти, набубнявіли пуп`янки на деревах - ще день-два і розпустяться, вкриють крону зеленим листям, а деякі з них вкрились густим ніжним цвітом. Усе довкола милує зір і викликає радісні відчуття. Та чи всі раді таким змінам у природі? Кількість людей у світі, чутливих до пилку рослин, неухильно зростає. За прогнозами World Health Organization (ВООЗ), майже всі мешканці найбільших міст світу можуть бути уражені сезонною алергією. Весняна алергія, риніт, поліноз, алергія на рослинний пилок викликає такі симптоми як подразнення та свербіж очей, закладення носа, рясні слизові виділення з нього під час перебування на вулиці - перші ознаки полінозу. Як запобігти полінозу людям, чутливим до пилку рослин у період їхнього цвітіння? 

Нітрати в овочах.

11 Квітня, 2024 р., 09:36
Так хочеться після довгої зими побалувати себе свіжими овочами, але, щоб не нанести шкоду собі та близьким, особливо дітям, потрібно пам’ятати, що при вживанні свіжих, соковитих, яскравих плодів, разом із вітамінами (а інколи і замість них) в організм можуть потрапити і токсичні елементи, наприклад, нітрати. Нітрати від природи є у всіх овочах, ягодах та фруктах. Вони були й будуть, навіть коли людство повністю відмовиться від будь-яких добрив. При невеликому споживанні нітратів з їжею, вони не накопичуються, легко і швидко виводяться з організму, але якщо їх багато, то: Нітрати під впливом ферменту нітратредуктази відновлюються до нітритів, які взаємодіють з гемоглобіном крові і окислюють в ньому 2-х валентний залізо в 3-х валентний. В результаті утворюється речовина метгемоглобін, який вже не здатний переносити кисень. Тому порушується нормальне дихання клітин і тканин організму (тканинна гіпоксія), в результаті чого накопичується молочна кислота, холестерин, і різко падає кількість білка. Нітрати сприяють розвитку патогенної кишкової мікрофлори, яка виділяє в організм людини токсини, в результаті чого відбувається отруєння організму. Нітрати знижують вміст вітамінів в їжі, які входять до складу багатьох ферментів, а через них впливають на всі види обміну речовин. При тривалому надходженні нітратів в організм людини зменшується кількість йоду, що призводить до збільшення щитовидної залози. Встановлено, що нітрати сильно впливають на виникнення ракових пухлин в шлунково-кишковому тракті у людини. Основні симптоми отруєння нітратами: - синюшність обличчя, - губ, - видимих слизових оболонок, головний біль, - підвищена втомлюваність, зниження працездатності, задишка, - серцебиття. Ознаки отруєння проявляються через 1-6 годин після надходження нітратів в організм. В легких випадках переважно відмічаються сонливість та загальна депресія. Гостре отруєння розпочинається з нудоти, блювоти, проносу. При цьому знижується артеріальний тиск, частішає дихання, з’являється головний біль, шум у вухах, слабкість, судоми м’язів обличчя, порушується координація рухів. У важких випадках та при відсутності медичної допомоги це може закінчитися втратою свідомості, комою та смертю. Позбутися нітратів у овочах та фруктах повністю неможливо та й недоцільно – разом з ними "гинуть" і вітаміни. А ось зменшити їхню кількість все-таки можна: Первинна обробка рослинних продуктів, тобто зняття зеленого листя, що покриває качани, видалення качану з капусти, товстих стебел листя зелені, дрібних коренів буряка та моркви, обрізання огірка з обох кінців – дозволяє знизити вміст нітратів на 20-30%. Промивання водою та механічна очистка продуктів знижує вміст нітратів на 10%. Замочування овочів та фруктів у чистій воді у співвідношенні 1:10 протягом не менше 1 години зменшить вміст нітратів в них на 25-30%. Бланшуйте і відварюйте овочі у великій кількості води. Сам відвар вживати не можна, оскільки саме в нього і перейшли шкідливі речовини. Його необхідно зливати одразу після закінчення готування, тому що при охолодженні частина нітратів повертається в овочі. Очищення від лушпиння буряка, моркви, картоплі у 2-6 разів підвищує перехід нітратів у воду при відварюванні. При варінні й тушкуванні нітрати також виділяються з паром, тому в процесі приготування капусти, цибулі, кабачків не потрібно закривати кришку. Соліть і заквашуйте овочі. На четвертий день вміст нітратів починає падати, а на 18 день вони майже не визначаються. Також, перед вживанням високонітратної їжі, можна прийняти аскорбінову кислоту або випити фруктовий сік, що в більшості випадків повністю запобігає утворенню нітритів. Купуючи овочі, цікавтесь у продавців наявністю документів, що засвідчують їх походження, якість та безпечність (посвідчення про якість, декларація виробника; експертний висновок лабораторії ветсанекспертизи, сертифікати відповідності і інш) Виконуючи вказані рекомендації, ви зможете уникнути неприємних наслідків від частування свіжими овочами та фруктами!

БЕЗПЕЧНОЇ ДОЗИ АЛКОГОЛЮ НЕ ІСНУЄ !

11 Квітня, 2024 р., 09:35
Алкоголь – це токсин, який вражає всі органи і системи людського організму. Вживання алкоголю є одним із п’яти основних факторів ризику неінфекційних захворювань – раку, серцево-судинної системи, хвороб шлунково-кишкового тракту, цукрового діабету, призводить до інфаркту, інсульту, травматизму, нещасним випадкам тощо. Всупереч міфам, алкоголь НЕ допомагає боротися зі стресом, а навпаки посилює тривожність та збільшує рівень стресу. В рамках проведення заходів щодо обізнаності про алкоголь в квітні, Державна установа «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» ініціює проведення онлайн-опитування «Скринінг рівня вживання алкогольних напоїв серед населення Івано-Франківської області» за тестом Всесвітньої організації охорони здоров’я – AUDIT (The Alcohol Use Disorders Identification Test), що використовується в усьому світі як інструмент для скринінгу та виявлення небезпечного та шкідливого споживання алкоголю і вказує на три рівня проблеми:  небезпечний вплив на здоров’я  симптоми залежності  поведінкові та соціальні відхилення через споживання алкоголю Дане онлайн - опитування Ви можете пройти за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1COySAPFvhQKsUN5cTSRL8UfNXdLD3_6ZsfaO1cGqm_M/edit

Укус кліща, хвороба Лайма

04 Квітня, 2024 р., 09:47
Кліщі – дуже велика небезпека, яка підстерігає любителів прогулянок лісами та парками. Дані комахи небезпечні тим, що переносять бореліоз (хворобу Лайма). Збудником є бактерія бореліа, яку іксодові кліщі передають при укусі. Відомо, що в Україні кожен 10-й кліщ заражений Лайм-бореліозом. Окрім цього, кліщ переносить й вірус кліщового енцефаліту, який викликає запалення мозку, вражає суглоби, серце, шкіру. Ризик зараження залежить від часу контакту комахи з людиною. Симптоми: Схожі на початках на звичайну застуду. Через кілька тижнів: - Мігруюча еритема; - Свербіж при відсутності болю; - Лихоманка, озноб; - Втома; - Болі в тілі; - Збільшення лімфатичних вузлів. За відсутності медичної допомоги хвороба активно прогресує і виникають порушення серцево-судинної системи та опорно-рухового апарату. Все це може привести до інвалідності, чи навіть смерті. Що ж робити, коли вас вкусив кліщ? Не роздавлюйте, не поливайте олією, бензином, не прикладайте гарячі предмети до кліща. Все це тільки подовжує період інфікування та прискорює впорскування рідини кліща в організм. Кліща необхідно дістати пінцетом з гладкими краями. Пінцетом захопити кліща якомога ближче до шкіри. Дістаємо вертикально, не крутимо, тому що можуть залишитися частини рота. Після того, як дістали кліща, місце укусу промити антисептиком. Аналіз крові на бореліоз – обов’язкова процедура після укусу кліща!!! Це високоточне дослідження ви можете зробити в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за адресою м.Івано-Франківськ, вул.Шевченка,4. Інформацію можна отримати за тел.:0976052035.

«День пішої прогулянки: Пригода з природою та здоров’ям»

04 Квітня, 2024 р., 09:45
Сьогодні, у світі, де міста ростуть, а ритм життя набуває все більшого темпу, здається, що ми все рідше знаходимо час для природи та власного здоров’я. Однак, іноді все, що нам потрібно - це зробити перші кроки до нашої внутрішньої гармонії та спокою. І тому день пішої прогулянки стає справжнім дарунком для нашого тіла та душі. Сьогодні ми закликаємо всіх приєднатися до свята природи та здоров’я, відмовившись від міської метушні та сівши на хвилі спокою та гармонії. Відчуйте кожен крок, вдихніть повними грудьми свіже повітря та насолоджуйтесь красою навколишнього середовища. Міське середовище може бути вичерпуючим для нашого тіла та розуму, але природа завжди готова привітати нас з відкритими обіймами. Відправтеся в подорож до місцевого парку, лісу або річки, де відчуйте ті чарівні моменти спокою та тиші. День пішої прогулянки – це не лише час для фізичної активності, але й час для відновлення емоційного стану та здоров’я. Відійдіть від шуму міста і дозвольте собі знову відчути покої та прекрасність природи. До зустрічі на стежці пригод!

Забруднення атмосферного повітря.

02 Квітня, 2024 р., 15:19
 Атмосферу забруднюють практично всі види сучасного транспорту, кількість якого щоденно збільшується. Як ми знаємо, в результаті роботи двигун внутрішнього згоряння викидає в атмосферу далеко не чисте альпійське атмосферне повітря. Майже всі складові вихлопних газів автомобілів шкідливі для людського організму, а оксиди азоту до того ж беруть активну участь у створенні фотохімічного смогу. Токсичність відпрацьованих газів бензинових двигунів обумовлюється головним чином вмістом оксиду вуглецю та діоксиду азоту, а дизельних двигунів- діоксидом азоту та сажі. Крім того, деякі види палива містять сірку, що зумовлює наявність у вихлопних газах діоксиду сірки. Газ краще за бензин змішується з повітрям, тому він повніше згоряє в двигунах, при цьому менше шкідливих речовин виділяється в атмосферне повітря. Забруднюється повітря і пилом гуми з покришок автомобілів і літаків (один автомобіль за своє «життя» утворює близько 10 кг гумового пилу).  Працівниками Долинського відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» здійснюється контроль за станом атмосферного повітря на 4 маршрутних постах в житлових забудовах автошляхів «Львів-Долина», «Долина-Хуст», «Долина-Івано-Франківськ». За проведеними результатами лабораторних досліджень в І кварталі перевищень гранично допустимих концентрацій викидів забруднюючих речовин (азоту діоксид 24 проби, вуглецю оксиду 24 проби та пилу) не зареєстровано.

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь